Fırında yoğurt mayalama (kavanozda)

5 YORUMLAR

  1. merhaba bende tarifinize özenip taş gibi yoğurt yapmak istedim dün akşam ama maalesef yoğurdum tutmadı. sabah fırını açtığımda kavanozların süt kıvamında durduğunu (üzerinde kaymakları olduğu için bozmak istemedim) az çok anladım ama yinede buzdolabına koydum bir umut. öğlende tekrar birisine kontrol amaçlı kaşık daldırınca sütte fazla bir değişiklik olmadığını gördüm. becerebilirsem inşallah tutmayan yoğurdum dan çökelek yapmayı deneyeceğim. yaklaşık 2 aydır her hafta normal şekilde yoğurt mayalıyorum ama biraz sulu olduğu için daha sert ve kıvamlı yapmak istiyorum ve başka denemelere devam edicem. fırını deneyeceğimi sanmıyorum artık.

  2. Yillardir yogurt yapiyorum bir turlu istedigim gibi olmuyordu nihayet aradigim yontemi buldum denedkm cok cok memnun kaldim sulu olmadi tam kivaminda bundan sonra hep boyle yapacagim tarif icin tesekkur ederim

  3. Merhaba Eda hanım bu tarifi ilk defa sizde gördüm denedim yoğurdum çok güzel tuttu.Hiç sulanma olmadı.Size çok teşekkür ediyorum.Elinize emeğinize sağlık.

CEVAP VER